POČÍTAČOVÉ A METROPOLITNÍ SÍTĚ

Dymamickým vývojem veškeré informační technologie v posledních letech se začíná objevovat nadměrný nárust výkonu uživatelských počítačů. Počítače, které ke svému provozu ještě před deseti lety nepotřebovaly žádné připojení k počítačové síti, se v dnešní době objevují jen velice ojediněle. Pro většinu uživatelů je připojení k síti vlastně už nutností.
Připojení k síti v posledních letech má velký podíl jak na provedení seriozní práce, tak i pro zábavu. Stejným velice rychlým vývojem prochází i další informační sítě, jako například telefonní či multimediální.
K maximálnímu využití všech možností, které přináší s sebou tyto technologie, je potřebný profesionální návrh a pozdější realizace kvalitních kabeláží a pravidelný servis.  

  • Výstavba a realizace rozvodů strukturované kabeláže, optické infrastruktury, vysokorychlostních bezdrátových spojů 
  • point to point a bezdrátového pokrytí point to multipoint.
  • Dodávka a implementace aktivních síťových prvků pro LAN, WAN a SAN infrastruktury. 
  • Správa a zabezpečení sítě, on-line dohled, monitoring síťového provozu, diagnostika, servis a údržba.

 

Typy síťových řešení:

Metalické a optické sítě

Sítě realizované na standardu Ethernet. U těchto sítí je podmínkou profesionální návrh řešení zasíťování objektu, použití nejnovější strukturované kabeláže a vyloučení nežádoucích efektů (interference se silnoproudými systémy).

Bezdrátové sítě

Sítě realizované na mnoha rozdílných standardech. Mezi nejpoužívanější patří WiFi, Bluetooth nebo GSM. U těchto sítí je nutné dobře vybrat komponenty v závislosti na typu použití sítě.

Telefonní sítě

Sítě realizované prostřednictvím klasických analogových linek (PSTN) a digitálních linek (ISDN), někdy též kombinovaných s internetovou konektivitou (xDSL). Spadá sem zejména implementace telefonních ústředen. Moderní a úspornější cestou pro přenos hlasu je technologie VoIP (Voice over Internet Protocol).

Multimediální sítě

Sítě realizované pro přenos různých typů signálů. Zpravidla se jedná o audio a video přenosy. Můžou být realizované pomocí kabelů nebo antén. Je na Vás, které řešení je pro Vás nejvýhodnější a bude plně odpovídat Vašim nárokům. O profesionální realizaci se postarají naši specialisté.